Súkromné pôžičky ihneď na ruku

Soukromé půjčky

Pôžičky zo súkromného zdroja sú v podstate ekvivalentom pôžičiek na zmenku. Veriteľom v tomto prípade môže byť ako právnická, tak fyzická osoba a klient (dlžník) podpisuje fyzicky buď zmenku, alebo dlžobný úpis.

Vzhľadom k tomu, že okrem "upísanie sa" nie je vyžadované potvrdenie príjmov, ručiteľ , ani nič iného (snáď len možnosť ručenia majetkom napríklad), stávajú sa súkromné pôžičky pre investora relatívne nebezpečné. Preto tiež rastú v niektorých prípadoch náklady na ich návratnosť, čo sa odráža v celkovej cene pôžičky pre všetkých klientov.

 Medzi nesporná pozitíva pre klientov a medzi hlavné dôvodu prečo sú súkromné pôžičky v nebankovom sektore toľko vyhľadávané je ich rýchlosť a možnosť získať hotovosť. Po podpísaní zmenky alebo vlastnej zmenky môže klientov získať peniaze v podstate okamžite bez overovania akýchkoľvek ďalších skutočností. Avšak ako už bolo povedané, podmienky súkromných pôžičiek bývajú veľmi nevýhodné.

A ľudia požičiavajúca si v ťaživej finančnej a často aj životnú situáciu, nemôžu často dostať záväzkom (mnohokrát rozmarným voči obnosu, ktorý si požičali) a prichádzajú o svoje nehnuteľnosti, majetky, a podobne. Správne spísané dlžné úpisy aj zmenky sú totiž veľmi ľahko súdne vymáhateľné.

Súdne konanie je v prípade neplatenia zmeniek, dlžobných úpisov a súkromných pôžičiek riadne spísaných podľa platného zákona veľmi jednoduché. Žalobca totiž nemusí dokazovať, že pohľadávka skutočne vznikla. Úplne stačí, keď je predložená platná zmenka, dlžobný úpis, .... Dôkaz je tak na svete a na neplatičmi je, aby všetky svoje záväzky vyrovnal. Sudca následne vydá zmenkový platobný rozkaz. Žalovaná osoba tak musí do troch dní uhradiť svoje pohľadávky a samozrejme aj súdne trovy.

 Celý proces sa odohrá najviac počas niekoľkých týždňov a netrvá tak celé roky. Klient, ktorý precenil svoje sily, alebo naletel nesolídnych spoločnosti alebo osobe, tak môže veľmi ľahko prísť o veľmi veľa. Preto je dôležité sa pred uzavretím akejkoľvek pôžičky dobre zamyslieť a dobre si prečítať zmluvné podmienky.

Už jste přečetli článek Rýchla pôžička na zmenku, který má podobné zaměření? Další informační článek - Pôžičky na zmenku.

Novinky