Pôžičky na milión

Pôžičky na milión

Ak má v súčasnosti klient záujem o pôžičku na väčšie finančný obnos presahujúce milión korún (napríklad na podnikanie, bývanie, cestovanie), má niekoľko možností. V prvom rade je najvýhodnejšia obrátiť sa banky. Tie však poskytujú klasické pôžičky na takto vysokej sumy len veľmi bonitným klientom, s ktorými majú pokiaľ možno dlhšiu zmluvné skúsenosti.

Druhým variantom v bankovom sektore je hypotéka. Tu je nutné dokladať výšku príjmov, ručiť nehnuteľnosťou a samozrejme sa ako klient nevyskytovat v registri dlžníkov. Ak z nejakého dôvodu klient na bankový úver nemá možnosť dosiahnuť (napríklad sa už predtým dostal do registra dlžníkov, nemá stály doložiteľný príjem, alebo čím ručiť), je tu ešte možnosť obrátiť sa na sektor nebankových spoločností poskytujúcich úvery a pôžičky.

Tu je ďaleko väčšia možnosť pôžičku získať, ale zase za oveľa horších podmienok. S rizikovosťou klientov pre spoločnosť, stúpa aj nákladnosť pôžičky pre jednotlivého klienta. Ponuky na pôžičky aj takto vysokých obnosov sú ľahko k nájdeniu prostredníctvom internetových stránok, inzercia v dennej tlači a často aj v médiách.

Avšak u čiastok dosahujúcich milióna korún overujú bonitu klienta, či nahliada do registra dlžníkov aj tieto nebankové spoločnosti. Alebo im naopak postačuje adekvátny zástava. Na rozdiel od bánk, stačí spĺňať niektorú z podmienok, pre získanie takto vysokej pôžičky, nie nevyhnutne všetkých, ako je to u bánk.

Podobné články

Pôžička na bývanie

Ak sa v dnešnej dobe rozhodne človek pre obstaranie vlastnej nehnuteľnosti a nedisponuje aktuálne celú čiastkou na jej kúpu (čo je iste prípad veľkej väčšin...

Pôžička na auto

Získať peniaze na auto, alebo rovno nové auto, bez toho aby mal človek aktuálne zodpovedajúcu finančnú hotovosť, dá niekoľkými spôsobmi. Jednotlivé služby a for...

Novinky