Pôžička na OP v nezamestnanosti

Půjčka na OP v nezaměstnanosti

Ak sa človek ocitne v ťaživej finančnej situácii a tou určite strata zamestnania skôr či neskôr je, obráti sa na banky či iné inštitúcie so žiadosťou o pôžičku. Čo ale robiť, ak je človek momentálne práve bez zamestnania a všetky banky vyžadujú pre kladné vybavenie žiadosti potvrdenie o výške príjmu?

V tomto prípade je vhodným variantom obrátiť sa na nebankový sektor, v ktorom sa pohybuje veľa úverových spoločností, ktoré ponúkajú svoje produkty tak prostredníctvom internetu, tak v dennej tlači alebo v médiách. Tieto spoločnosti poskytujú pôžičky, bez toho by sa pýtali na výšku príjmov klienta, požadovali výpis z registra dlžníkov, či ručiteľa.

Jedna konkrétna nemenovaná spoločnosť ponúka práve nezamestnaným express pôžičku až do výšky 150 tisíc korún. Aj samotné rokovanie pôžičky je veľmi jednoduché a často možno vybaviť čisto cez telefónneho operátora danej spoločnosti, alebo vyplnením dotazníka na internetových stránkach. K uzavretiu zmluvy potom nie je potrebné nič viac než doklad o totožnosti klienta, teda občiansky preukaz. Hotové peniaze môže klient prijať už počas dvadsiatich štyroch hodín od podania prvej žiadosti. Pôžičky poskytované v nebankovom sektore smerované k nezamestnaným sú teda veľmi rýchle, flexibilné a dostupné.

Preto sú v súčasnosti u nás relatívne hojne využívané a to nielen k preklenutiu nejtíživějšího období pri hľadaní nového zamestnania, ale aj na získavanie nadštandardných vecí, ktoré si klient aktuálne nemôže sám dovoliť. V tomto prípade je ale nutné si uvedomiť, že tieto pôžičky takzvane na občiansky preukaz poskytované nebankovými spoločnosťami sú často veľmi nákladné. A to vďaka vysokému úroku aj RPMN.

V niektorých prípadoch sú pôžičky pre nezamestnaných ručenie a to napríklad autom alebo domom. Toto ručenie je často veľmi nevýhodné vzhľadom k požičiavanej sume. Tiež sa na poli nebankového poskytovanie úverov pohybuje veľa neserióznych firiem a spoločností, ktoré využívajú zúfalej situácie ľudí. Je niekedy ťažké ich rozoznať, a preto je nutné vždy starostlivo preštudovať podmienky úverovej zmluvy a zvážiť, či je sama pôžička naozaj nevyhnutná.

Už jste přečetli článek Nebankové pôžičky na materskej dovolenke, který má podobné zaměření? Další informační článek - Pôžičky na materskej dovolenke.

Novinky