Nebankové pôžičky na materskej dovolenke

Materská, či neskôr rodičovská dovolenka prináša sebou veľa výdavkov, nehovoriac o ušlom zárobku rodiča, ktorý na rodičovskej dovolenke ostáva. Sám sebe je človek schopný isté požitky v čase nedostatku odoprieť, ale ak sa jedná o jeho bábätko, chce mu snáď každý dopriať len to najlepšie. Kde ale vziať v dnešnej dobe peniaze na drahú výbavičku, najmä ak nebolo z čoho našetriť, alebo či je napríklad žena sama a nemá sa na koho obrátiť.

Keďže rodičovský príspevok poskytnutý štátom nie je dostatočnou zárukou pre bankový sektor na poskytnutie pôžičky, javí sa ako ideálne využitie služieb spoločností nachádzajúcich sa v nebankovom sektore. Úverové spoločnosti oboznámených so situáciou najmä mladých rodín či matkou sa adaptovali a tento druh klientov sa špecializovali. Na internetových stránkach alebo v inzercii dennej tlače možno nájsť mnoho ponúk pôžičky práve pre mamičky (oteckov) na materskej (rodičovskej) dovolenke.

Za touto špecializovanou pôžičkou sa ale skrýva často relatívne riziková a nákladná pôžička klasických modelov ako je pôžička na občiansky preukaz bez doloženia príjmu, pôžička na zmenku a podobne. U týchto druhov pôžičiek nie je vyžadovaný výpis z registra dlžníkov ani potvrdenie o výške príjmov. Tiež ich vybavenie je veľmi rýchle, bezproblémové a peniaze sú často vyplácané na ruku.

Je teda veľmi ľahko dostupná aj pre mamičky na materskej dovolenke či pre rodičov na rodičovskej dovolenke, ktorí nemajú väčší samostatný príjem. Avšak opäť vzhľadom k relatívnej rizikovosti pre jej poskytovateľov, sebou nesie väčšie náklady pre klienta vo forme úrokov a RPSN. Na rozdiel od bankového sektora je tiež braný do úvahy príjem partnera (ak nejaký existuje) a pôžička na občiansky preukaz alebo na zmenku tak môže byť až posledným riešením.

Další příspěvek Pôžičky na materskej dovolenke ze stejné kategorie. Další informační článek - Overená pôžička na OP.

Novinky