Nebankové pôžičky

nebankové sektor predstavuje veľmi rizikovú oblasť. Ide prakticky o všetky inštitúcie poskytujúce peniaze , súkromných investorov, ktorí ponúkajú pôžičky a rad ďalších osôb, ktoré jednoducho len poskytujú peniaze ostatným. Ide o veľmi širokú a neprehľadnú situáciu, v ktorej sa každý veľmi ťažko orientuje. Existujú tu kvalitné, stabilné a dôveryhodní poskytovatelia, ale výnimkou nie sú ani presne opačne investori, ktorí sa solídne nesprávajú.

Preto je dôležité pri uzatváraní nebankové pôžičky vždy veľmi dbať a dávať pozor na zmluvu a obchodné podmienky, aby neboli nápadne nevýhodné pre žiadateľa. Ak je zmluva v poriadku, má nebankový úver jasnú výhodu oproti bankovej. Vybavenie je prakticky okamžité.

Stačí doklady totožnosti a prakticky sa dá pôžička uzavrieť. Niektoré inštitúcie nepotrebujú ani doklad o výške príjmu a ani nenahliada do registra dlžníkov. Na druhú stranu však je nebankový úver zvyčajne zaťažená vyšším úrokom, než je to tak u bankových, lebo práve tým, že nebankové inštitúcie nepožadujú dodatočné doklady od žiadateľa podstupujú vyššie riziko, ktoré je práve vyšším úrokom ošetrené.

Podobné články

Pôžičky na občiansky preukaz

Pôžičky sú ideálnou príležitosťou pre žiadateľov, ktorí nechcú poskytovať o svojej osobe príliš veľa dôverných informácií. K poskytnutie tejto pôžičky tak s...

News