Krátkodobá pôžička na OP

Krátkodobá pôžička na občiansky preukaz je nebankovým úverovým produktom. Pre jeho vybavenie stačí častokrát práve len občiansky preukaz, prípadne jeden ďalší doklad. Pôžičku tohto typu možno získať vyplnením jednoduchého formulára na internetových stránkach mnohých nebankových spoločností, alebo aj telefonicky.

Výnimkou nie sú ani mnohopočetné inzeráty v dennej tlači, ktoré tieto pôžičky ponúkajú is možnosťou doručenie peňazí až do domu. Pôžička na občiansky preukaz je ako taká veľmi ľahko dostupná. Jej poskytovatelia väčšinou po klientoch nevyžadujú potvrdenie výšky príjmov, ručiteľa, ani výpis z registra dlžníkov.

 Preto túto pôžičku môžu dostať aj ľudia bez zamestnania, ľudia v ťažkej životnej situácii a podobne. Pôžičky na občiansky preukaz sú preto veľmi obľúbené pre svoju dostupnosť, jednoduchosť, rýchlosť vybavenia a získanie peňazí.

Čím sú ale tieto výhody častokrát vykúpené je relatívne vysoká úroková sadzba a RPMN. Tie sa ešte zvyšujú u pôžičiek krátkodobých. U krátkodobých pôžičiek je klientom umožnené získať peniaze s dobou splatnosti napríklad niekoľko mesiacov či dokonca týždňov. Tým sa klient vyhne navyšovanie úrokov a RPSN. Krátkodobá pôžička je vhodná najmä pre tých klientov, ktorí vedia, že ich ťaživá finančná situácia je dočasného rázu a splácanie po dlhšiu dobu by ich len zbytočne zaťažovalo. V oblasti krátkodobých pôžičiek existujú aj možnosti relatívne veľmi nízkych pôžičiek v rádoch niekoľkých málo tisícov korún aj menej.

V týchto prípadoch je len na klientovi, aby zvážil, či pre neho bude táto pôžička výhodná. Pretože rovnako ako s rastúcou jednoduchosťou, dostupnosťou (rizikom pre poskytovateľov) a rýchlosťou, tak aj so znižovaním doby splácania a požičanej sumy rastú faktické náklady klienta na pôžičku v podobe úrokov a RPSN.

Zkuste další článek, třeba Pôžičky na OP ihneď a hotovosti, tento článek je podobného zaměření. Další informační článek - Pôžičky pre nezamestnaných.

Novinky