Express pôžička na OP

Express pôžička, alebo tiež zrýchlená pôžička, kedy sa jedná o dobu potrebnú na jej vybavenie v rádoch hodín. Väčšina spoločností uvádza 24 hodín. Express pôžička existuje v bankovom i nebankovom sektore. V bankovom sektore ponúkajú tento druh pôžičky skoro všetky banky. Okrem vyplnenie formulára so žiadosťou na internetovej stránke banky môže klient požiadať o express pôžičku aj telefonicky, osobne na pobočke banky, či prostredníctvom bankomatu.

Úverový rámec sa pritom pohybuje od minimálnej sumy 20-30 000 po 600 000 korún. Doba splácania je relatívne dlhá (až 8 rokov) a klientov si môže sám zostaviť splátkový kalendár. Tiež tu existuje možnosť poistenia proti neschopnosti splácať. Na druhú stranu je väčšinou nevyhnutnosťou mať u danej banky otvorený bežný účet. Banky tiež vyžadujú potvrdenie o výške príjmu klienta.

 Ak sa práve dokladovania výšky príjmu, prípadne overovanie výpisu z registra dlžníkov chce klient vyhnúť, je tu ešte možnosť obrátiť sa na express pôžičky poskytované spoločnosťami mimo banky. Napríklad práve z dôvodu svojej skoršej nespoľahlivosti, súčasné absencia príjmu a podobne.

Express pôžička poskytovaná v rámci nebankového sektora má svoje výhody práve vo veľmi jednoduché dosiahnuteľnosti. Možno ju získať prostredníctvom internetu, telefonicky aj osobne po telefonickej dohode. Požičiavanej sumy sa tu pohybujú od 20 000 korún po 2 milióny i viac. U väčšiny spoločností je potom maximálna výška pôžičky odstupňované podľa možnosti klienta dokázať svoju výšku príjmov a na jej úrovni. U jednej konkrétnej nemenovanej spoločnosti inzerujúca na internete, je to napríklad 150 tisíc korún maximálnej pôžičky pre klientov bez zamestnania.

Tu je ale bezproblémovosť, rýchlosť a dostupnosť vykúpená vyšším úrokom na rozdiel od bánk a tiež častou veľkú rizikovosťou. Zabezpečenie či poistenie v tejto oblasti v podstate neexistuje. A tak u pôžičky, ktorá sa zdala byť výhodnou, môže po starostlivom prečítaní všetkých podmienok vzniknúť veľa skrytých nákladov. Samozrejme tak nekonajú všetky spoločnosti, ale len tie nesolídnych, ktorým je ale potrebné sa pri výbere, odkiaľ si peniaze klient požičia, vyhnúť.

Další příspěvek Krátkodobá pôžička na OP ze stejné kategorie. Další informační článek - Pôžičky na OP ihneď a hotovosti.

Novinky